مهاجرت به قبرس شمالی همانند عبور از یک مانع بزرگ برای رسیدن به کشورهای اروپایی است و انتخاب این کشور یکی از ارزان ترین راه ها برای شروع یک زندگی جدید می باشد.

زیرا هزینه پایین تحصیل و اقتصاد روبه رشد و امنیت بالایی که در این کشور وجود دارد سبب خواهد شد تا افراد از زندگی در این کشور نهایت لذت را ببرند.

همه چیز درباره قبرس شمالی

این کشور طی سالیان متمادی توسط کشورها و تمدن های زیادی مورد اشغال و تهاجم قرار گرفته است. که هر کدام از این کشورها و تمدن ها آثار و نشانه هایی از خود در این جزیره زیبا به جای نهاده اند به طوری که امروزه خاستگاه و مقصد توریست های زیادی از سراسر جهان شده است.

98 درصد از کل جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند هرچند زبان رسمی این کشور ترکی می باشد اما زبان انگلیسی، رایج ترین زبان است که در مدارس و دانشگاه های این جزیره تدریس می شود.

این کشور عضو سازمان ملل و شورای اروپا و همچنین عضو کشورهای مشترک المنافع انگلستان و عضو جنبش عدم تعهد می باشد. این جزیره تحت حمایت و نظر کشور ترکیه است. به همین دلیل واحد پول آن لیر در نظر گرفته شده است.

مشترک بودن واحد پول این کشور با ترکیه سبب شده است تا بیشتر بانک های مهم این جزیره در ترکیه شعبه داشته باشند و خدمات بانکی در بین دو کشور بسیار راحت و آسان صورت بگیرد. بزرگ ترین و مهم ترین شهر های این کشور فاماگوستا، نیکوزیا و گیرنه است. نیکوزیا بزرگترین شهر و پایتخت این جزیره ترکی است.

راه های مهاجرت به قبرس شمالی

برای مهاجرت به کشور قبرس شمالی چندین راه و روش اساسی وجود دارد که عبارتند از:

۱: از طریق کار
۲: از طریق تحصیل
۳: از طریق سرمایه گذاری
۴: از طریق تولد
۵: از طریق ویزای توریستی
۶: از طریق ازدواج
۷: از طریق خرید ملک

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار:

ایرانیان از جمله افرادی هستند که بدون اخذ ویزا می توانند به این کشور وارد شوند. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا یک ماه است و فقط برای افرادی صادر خواهد شد که بتوانند مجوز لازم برای کسب و کار را دریافت نمایند.

از آن جا که این کشور کمبود های فراوانی از لحاظ نیروی کار متخصص و ماهر دارد بنابراین از افراد خارجی که به قصد کار و ایجاد کسب و کار به این کشور وارد شوند استقبال خواهند کرد. بنابراین با راه اندازی یک بیزینس می توان شرایط اخذ مجوز اقامت دائم به این کشور را برای خود فراهم کرد.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

اقامت در این جزیره زیبا و تاریخی از طریق تحصیل یکی از گزینه های مهم و ایده آل برای ایرانیان است. هزینه های پایین زندگی و همچنین شهریه های مناسب دانشگاه های بین المللی و مهمی که در شهر های این جزیره وجود دارند سبب شده است تا سالانه افراد زیادی جهت تحصیل و در نهایت گرفتن مجوز اقامت، به این کشور سرازیر شوند.

تحصیل در قبرس شمالی برای افرادی که از لحاظ مالی توانایی کافی برای ثبت نام در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی را ندارند بسیار مناسب و به صرفه است.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری:

سرمایه گذاری یکی از راه های موثر برای زندگی در این جزیره زیبا است. هزینه های پایین و شرایط مطلوبی که در بازار املاک این کشور وجود دارد این امکان را برای افراد فراهم می کند تا با خرید ملک، امکان مهاجرت به این کشور را برای خود و خانواده خود فراهم نمایند.

مهاجرت به قبرس از طریق تولد:

اگر پدرو مادری دارای تبعه این کشور باشند فرزند متولد شده آن ها بدون در نظر گرفتن مکانی که در آن به دنیا آمده است جزء تبعه و شهروند این کشور به حساب خواهد آمد. همچنین اگر وضعیت اقامت و زندگی پدر و مادر در این کشور مشخص نشده باشد و هم زمان فرزند آن ها در این جزیره به دنیا بیاید و به طور مستمر 5 سال اول زندگی خود را در آنجا بگذراند بدون هیچ محدودیتی جزء شهروندان این کشور محسوب خواهد شد.

مهاجرت به Northern Cyprus از طریق ویزای توریستی:

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ویزای توریستی بسیار آسان و بدون دردسر خواهد بود اما لازم به ذکر است که، مهاجرت دائم از این روش امکان پذیر نخواهد بود. بلکه کسانی که با اهداف توریستی به این کشور وارد خواهند شد.

ویزای 30 تا 90 روزه برای آنان صادر می شود همچنین برای افرادی که برای دیدن اقوام و خویشاوندان خود وارد این کشور خواهند شد و در خانه آنان اقامت خواهند کرد ویزای 60 روزه و برای کسانی که به منظور شرکت در جلسات و همایش ها و سمینارها و یا نمایشگاه های مختلف به این کشور وارد شوند ویزای 90 روزه صادر خواهد شد.

نکته: ایرانیان نمی توانند از طریق ویزای توریستی اجازه نامه اقامت و زندگی دائم و همیشگی در این کشور را اخذ نمایند.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج:

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج یکی از راحت ترین و پرمنفعت ترین راه ها ی رسیدن به این هدف است. کسانی که با یک شهروند اهل این کشور ازدواج کنند می توانند فرزندان و پدر و مادر خود را همراه خود به این جزیره بیاورند و بعد از گذشت 3 سال اقامت دائم را هم دریافت خواهند کرد.

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق ازدواج:

1: شناسنامه و گذرنامه قبرسی متقاضی

2: ارائه گواهی و سند ازدواج

3: ارائه گواهی عدم ازدواج هر دو طرف در صورتی که قبلا ازدواج نکرده باشند.

4: ارائه گواهی طلاق در صورتی که یکی از طرفین قبلا ازدواج کرده باشند.

5: داشتن بیمه درمانی

6: توانایی و تمکن مالی، شهروند اهل قبرس در زمان ازدواج با یک شهروند خارجی باید ماهانه حدود 1500 دلار درآمد داشته باشد تا بتواند از لحاظ مالی طرف دیگر را ساپورت کند.

7: ارائه سند ملک و یا قرارداد اجاره نامه یک خانه و آپارتمان که در اداره مالیات ثبت شده باشد.

8: ارائه گواهی تولد برای فرزندان از ازدواج قبلی

9: درخواست تابعیت برای همسر خود

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از راه ها برای مهاجرت به این کشور است. خرید ملک در قبرس شمالی یکی از زیر مجموعه های سرمایه گذاری است. افراد برای دریافت اجازه نامه اقامت در این جزیره ترکی باید یک ملک مانند خانه و یا آپارتمان را خریداری و به نام خود ثبت کنند. همچنین در زمان بستن قرارداد باید یک سوم کل هزینه ملک را پرداخت نمایند.

نکته جالبی که در این زمینه وجود دارد این است در زمان خرید ملک باید تاییدیه سلامت جسمی توسط فرد خریدار ارائه شود.

و در صورتی که افراد به صورت دائم به این کشور بیایند باید تا 5 سال هر بار که به خارج از خاک این کشور سفر خواهند کرد غیبت آنان بیشتر از 80 روز طول نکشد در غیر این صورت مجوز مهاجرت و اقامت دائم آنان لغو و یا با مشکل مواجه خواهد شد.

شرایط لازم برای مهاجرت به cyprus north

اشخاصی که متقاضی گرفتن اقامت دائم در این کشور می باشند باید شرایط لازم را برای این کار فراهم کنند. این شرایط عبارتند از:

1: افراد دارای ویزای کار باشند و به مدت 5 تا 6 سال بدون سوء پیشینه در این کشور به کسب و کار مشغول شده باشند.

2: یک شرکت یا بیزنس را به نام خود ثبت کرده باشند و به مدت 5 تا 6 سال در شرایطی نرمال و بدون ایجاد تنش و سوء پیشینه به کسب و کار خود مشغول بوده باشند.

3: یک خانه یا آپارتمان به ارزش تقریبی 125000 لیر خریداری کرده و مدرکی دال بر داشتن درآمد کافی برای تامین زندگی خود و خانواده خود ارائه دهد.

4: از لحاظ جسمی و روحی و روانی در سلامت کامل بوده و هیچ گونه سوء پیشینه ای مبنی بر درگیری و نزاع نداشته باشند.

5: در صورت ازدواج با فرد قبرسی از لحاظ جسمی و روحی سالم بوده و تمام قوانین مربوط به این کشور را رعایت کرده و هیچ گونه سوء پیشینه ای در اداره پلیس این کشور نداشته باشند.

6: افرادی که بیش از 60 سال عمر داشته باشند در کمتر از یک سال می توانند اقامت خود را اخذ نمایند.

نکته: افراد برای دریافت پاسپورت این کشور باید به مدت 10 سال جزء شهروندان این کشور بوده باشند.

همچنین افراد باید تسلط کافی بر زبان ترکی و انگلیسی داشته باشند. لازم به ذکر است که پاسپورت این جزیره جزء پاسپورت های معتبر است و به وسیله آن می توان بدون ویزا به بسیاری از کشورها سفر کرد.

اقامت در قبرس شمالی

بهترین راه مهاجرت به Northern Cyprus

بهترین راه برای رسیدن به این هدف به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد. شرایطی مانند میزان سرمایه، سن، مجرد یا متاهل بودن، شرایط و نوع کسب و کار، اما به طور کلی آسان ترین و بهترین راه برای افراد تحصیل در دانشگاه ها و خرید ملک در این کشور می باشد.

همه ی راه های موجود برای این کار هزینه بر خواهند بود اما خرید ملک و ثبت آن به نام خود، گران قیمت ترین و پر هزینه ترین راه می باشد زیرا علاوه بر پرداخت هزینه ملک خریداری شده باید هزینه های جانبی دیگری طی انجام مراحل کار پرداخت شود.

نکته: کسانی که در دانشگاه های این جزیره به تحصیل مشغول باشند و یا اقدام به سرمایه گذاری کرده باشند می توانند برای اعضای خانواده درجه یک خود درخواست ویزا و روادید نمایند.

مهم ترین شهرهای مهاجر پذیر کشور قبرس شمالی

شهر نیکوزیا یکی از مهم ترین و بزرگترین شهرهای این جزیره است که مقصد نهایی بسیاری از ایرانیان برای کار و تحصیل می باشد. علاوه بر ایرانیان، افراد زیادی از سراسر آسیا و بخصوص خاورمیانه خواهان زندگی در این شهر هستند زیرا تمامی مراکز و دفاتر دولتی در این شهر جمع شده اند.

دومین شهر، شهر گرینه است که به دلیل آب و هوای مناسب و وجود بناهای تاریخی متعددی که در آن وجود دارند مهاجران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است.

سومین شهر این کشور شهر فاماگوستا می باشد که چندین دانشگاه بین المللی و معتبر در آن وجود دارند به همین دلیل کسانی که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی را نداشته باشند می توانند در این دانشگاه ها به تحصیل خود ادامه دهند و گواهی پایان تحصیلی معتبر و قابل رقابت با دانشگاه های دیگر کشورها را اخذ نمایند.

مهاجرت به کشور قبرس شمالی به وسیله ثبت شرکت

پروسه ساده برای ثبت شرکت و عدم فساد مالی و همچنین قوانین مالی مطلوب سبب جذب افراد برای درخواست ثبت شرکت در این کشور می باشد. برای این کار لازم است که فرد خارجی با یک فرد بومی و از شهروندان ترک این کشور شراکت نماید.

اگر شرکتی که شروع به کار خواهد کرد در زمینه ساخت و ساز باشد فرد خارجی 49 درصد و شخص قبرسی 51 درصد سهام به نامشان خواهد بود این تقسیم سهام جزء قوانین ثبت شرکت در این جزیره است. اما پروسه ثبت شرکت به شرح زیر می باشد:

1: تعیین دقیق و بدون شبهه نوع فعالیت شرکت

2: ارائه کپی گذرنامه کلیه سهامداران خارجی و غیر بومی

3: ارائه گواهی سوء پیشینه تمام اعضای سهامدار

4: انتخاب یک نام مناسب و ارائه آن به ادارات مربوطه برای ثبت شرکت

5: واریز یک مبلغ مشخص به یکی از بانک های این کشور، معمولا این مبلغ 100000 دلار خواهد بود.

بعد از ثبت شرکت و ایجاد یک کسب و کار موفق و کمک به رونق اقتصادی این کشور سبب خواهد شد که صاحبان این شرکت ها بعد از گذشت 1 تا 2 سال نسبت به اخذ اقامت دائم خود اقدام نمایند و معمولا بعد از گذشت این زمان روند گرفتن اقامت بسیار آسان خواهد بود.

برای Immigration to Northern Cyprus و اخذ اقامت دائم در این کشور نیاز به صرف هزینه و وقت می باشد علاوه بر این افراد باید به طور کامل با قوانین و مقررات این کشور در رابطه با فرایند این کار آشنایی داشته باشند.

به همین منظور بهترین کار مشورت با یک وکیل با تجربه است تا فرد را با تمام قوانین آشنا کند و یا در مواقع ضروری کارها را بر عهده بگیرد.