تحصیل در قبرس شمالی یکی از اولویت های دانشجویان ایرانی است که متقاضی برای گرفتن مدرک در یک کشور خارجی می باشند. وجود دانشگاه های سطح بالا و همچنین هزینه های اندک و ناچیز و الزامی نبودن ارائه مدرک زبان توسط افراد سبب محبوبیت بیش از پیش این کشور نزد دانشجویان شده است. به طوری که دانشگاه های این جزیره بیشتر از دانشگاه های اروپایی دانشجوی ایرانی را پذیرش خواهند کرد.

تحصیل در قبرس شمالی بدون مدرک آیلتس

امکان تحصیل در کشور قبرس شمالی بدون ارائه مدرک آیلتس یا تافل و یا هر مدرک دیگر زبان انگلیسی برای دانشجویان میسر خواهد بود. افرادی که جهت گرفتن مدرک به این جزیره وارد می شوند ابتدا باید در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنند .

در صورت قبولی می توانند در رشته مورد نظر خود ثبت نام کنند در غیر این صورت باید یک دوره چند ماهه زبان را طی کنند تا بتوانند همانند سایر دانشجویان دیگر در رشته مورد نظر خود به ادامه درس خود بپردازند.‌ لازم به ذکر است که والدین این دانشجویان می توانند در این دوره های فشرده یادگیری زبان شرکت نمایند.

تحصیل در قبرس شمالی

مزایای تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی مزیت های فراوانی برای دانشجویان ایرانی دارد. وجود آب و هوای مناسب، نزدیک بودن به ایران، رفاه اجتماعی، الزامی نبودن ویزا، رایج بودن زبان انگلیسی و ترکی سبب شده است تا این کشور به مقصدی رویایی برای اغلب ایرانیان که متقاضی گرفتن مدرک در دانشگاه های آن هستند تبدیل شود.

اما در این میان دلایل عمده دیگری هم وجود دارند که عبارتند از:

۱: بعد از گذشت تقریبا دو سال از حضور دانشجو در دانشگاه های این کشور فرد می تواند به عنوان دانشجوی مهمان و یا معاوضه به دانشگاه های اروپایی منتقل شود.

۲: حضور در دانشگاه های معتبر این کشور نیازی به داشتن مدرک رسمی زبان ندارد.

۳: هر چند واحد پول رایج این کشور لیر است اما اکثر ارزهای رایج دنیا در این جزیره کاربرد دارند.

۴: بسیاری از رشته های پرطرفدار و محبوب دانشجویان در دانشگاه های آن تدریس خواهند شد.

۵: تدریس برخی رشته های خاص مانند انیمیشن و بازی سازی و یا روابط بین الملل در اکثر دانشگاه های این کشور

۶: پرداخت مبلغی وجه رایج از طرف دانشگاه به دانشجویان بین المللی به عنوان کمک هزینه

مزایای مهم دانشگاه های cyprus north

مهم ترین مزیتی که دانشگاه های این کشور دارند این است که امکان تحصیل برای دانشجویان در رشته های دوگانه را فراهم کرده اند. به طوری که این امکان را به دانشجو می دهند که هم زمان دو مدرک معتبر را از دو دانشگاه و از دو کشور اخذ نماید. این روش از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه تر از تحصیل در دو رشته مجزا خواهد بود.

این امکان برای دانشجویانی که از لحاظ هزینه و مخارج در حد پایین تری هستند ایده ای منحصر به فرد است. برای مثال یک دانشجو می تواند 3 سال از تحصیل خود را در یک دانشگاه در قبرس و ۱ سال آخر را در رشته ای متفاوت در پاریس پایتخت فرانسه بگذراند.

افرادی که سطح زبان انگلیسی شان مطلوب است می توانند سال آخر دوره دانشگاه خود را در یکی از کشورهای اروپایی مانند لهستان، استرالیا، آلمان و یا فرانسه بگذرانند.

دانشگاه های قبرس شمالی برای دانشجویان بین المللی

جزیره قبرس خانه تعداد قابل توجهی از دانشگاه های بین المللی است که طی چند سال گذشته شاهد افزایش باورنکردنی متقاضیان بین المللی بوده اند. دانشجویان از نقاط مختلف جهان به دلیل هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه و کیفیت آموزش در قبرس برای تحصیل در این کشور آمده اند.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه های قبرس شمالی با هر یک از دانشگاه های برتر اروپا و سایر کشورهای غربی قابل مقایسه است که به دانشجویان اجازه می دهد تحصیلات تکمیلی را در کشورهایی مانند انگلستان، آلمان، ایالات متحده آمریکا، لیتوانی و غیره دنبال کنند.

دانشگاه گیرنه

دانشگاه گیرنه به عنوان یک دانشگاه مهندسی دریایی، هوایی و مهندسی در سال 2013 ساخته شد و اولین دانشگاه در نوع خود در قبرس شمالی است. دانشگاه آماده ارائه آموزش عالی با قیمت بسیار مقرون به صرفه است.

هزینه شهریه در این دانشگاه یکی از جذابیت های اصلی آن است که استانداردهای بالای یادگیری را برای دانشجویان از همه اقشار فراهم می کند. هزینه تحصیل از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است، اما اقدامات دیگری نیز توسط دانشگاه وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان بدون هیچ هزینه ای به بهترین آموزش، زیرساخت ها و تجربه دسترسی دارند.

موسسه NEU

NEU یک موسسه بسیار رقابتی با امکانات پیشرفته است که آموزش را با استانداردهای بسیار بالا با یکی از مقرون به صرفه ترین قیمت ها در اروپا یا خاورمیانه ارائه می دهد.

ساختار شهریه دانشگاه برای اکثر برنامه های آن بسیار ثابت است اما برای برخی از برنامه های دیگر متفاوت است.

در حال حاضر در این دانشگاه، همه دانشجویان بین المللی که در هر برنامه ای در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند، در تمام طول دوره تحصیلی خود از بورس تحصیلی 50 درصدی برخوردار هستند. این پیش‌بینی برای تحکیم موقعیت دانشگاه به‌عنوان مرکز بین‌المللی آموزش عالی که برای اذهان استثنایی از سراسر جهان باز است، ایجاد شد.

دانشگاه EMU

به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در قبرس شمالی، EMU به استعدادها، انگیزه ها، عملکرد تحصیلی، مهارت ها و امکان پاداش می دهد. این دانشگاه سال به سال متخصصان حرفه ای را به کار می گیرد و هنوز فرصت های متعددی را برای دانشجویان آینده ارائه می دهد.

هدف EMU ارائه دانش و ابزارهای سطح بالا برای افراد از همه پیشینه ها و طبقات زندگی است. ساختار شهریه برای دانشجویان خارجی در EMU به دانشکده و برنامه بستگی دارد، با این حال، شهریه دانشجویان بسیار شفاف است و پرداخت شهریه بسیار ساده است.

هزینه های دانشجویی به دلار آمریکا پرداخت می شود و برای استانداردهای استثنایی که EMU ارائه می دهد بسیار مقرون به صرفه است.

مدارک لازم برای تحصیل در قبرس شمالی

دانشجویان برای تحصیل دردانشگاه های این کشور مدارک و گواهی های متعدد و عجیب و غریبی نیاز ندارد بلکه ارائه چند مدرک اساسی مانند:

آخرین مدرک اخذ شده همراه با ریز نمرات آن یا داشتن مدرک فنی و حرفه ای و یا مدرک اشتغال و یا سابقه کار در رشته ای که فرد متقاضی گرفتن مدرک آن در دانشگاه های این کشور است کفایت می کند.

مدارک دیگری که برای این کار مورد نیاز است همگی مدارک هویتی می باشند که ترتیب دادن و ارائه آن کار راحت و آسانی است. لیست کامل مدارک مربوطه شامل موارد زیر می باشند:

۱: مدارک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه عکسدار و کارت ملی

۲: ارائه مدارک اخذ شده در مدارس یا دانشگاه محل سکونت به همراه کپی ترجمه شده آن ها به زبان انگلیسی

۳: ریز نمرات مدارک قبلی دانشجو

۴: ارائه پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه

۵: شش عدد عکس پرسنلی با پس زمینه سفید رنگ

مزایای تحصیل در قبرس شمالی

شرایط تحصیل در قبرس در زمان همه گیری کرونا

این کشور اولین کشوری بود که بعد از شروع واکسیناسیون جمعی در دنیا مرزهای خود را بر روی دانشجویان خارجی باز کرد. افرادی که به قصد ادامه تحصیل وارد خاک این جزیره خواهند شد اجباری برای قرنطینه ندارند و تنها در لحظه ورود در فرودگاه ملزم به انجام تست کرونا می باشند که آن هم توسط دولت این کشور و به صورت رایگان از افراد گرفته خواهد شد.

تنها کشوری که شهروندان آن باید پیش از ورود به خاک این جزیره تست کرونا را انجام داده باشند ایران است. در غیر این صورت شهروندان ایرانی باید به مدت دو هفته در قرنطینه بسر ببرند تا از سلامت آن ها اطمینان حاصل شود سپس اجازه ورود خواهند داشت. بعد از گذراندن این پروسه دولت این کشور مبلغ 500 لیر به تمام دانشجویان خارجی برای هزینه های ضروری در ایام اپیدمی اعطا خواهد کرد.

هزینه ادامه تحصیل در قبرس شمالی

هزینه های لازم برای تحصیل در قبرس شمالی مطلوب و حتی گاهی نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار اندک می باشند. هزینه و شهریه سالانه یک دانشجوی کارشناسی حدودا 4000 دلار است و برای فردی که در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل باشد فقط 2000 دلار خواهد بود.

در کنار این هزینه های اندک بسیاری از دانشگاه های این جزیره به دانشجویان بین المللی تخفیف های جالبی خواهد داد مثلا برای یک دانشجوی بورسیه شده کل هزینه های دریافتی تا 50 درصد کم خواهند شد. در کنار این ها خوابگاه های دانشجویی علاوه بر ارائه امکانات عالی بهداشتی و رفاهی دارای هزینه های بسیار ناچیزی هستند مثلا یک خوابگاه با سه وعده غذا در طول 24 ساعت ماهانه حداکثر 350 دلار آمریکا هزینه خواهد داشت.

با وجود این شرایط این کشور بستر مناسبی برای تحصیل دانشجویان با توان مالی متفاوت فراهم کرده است. علاوه بر این اگر هزینه های زندگی را برای کسانی که وارد خوابگاه های دانشجویی نخواهند شد حساب کنیم باز هم هزینه چندانی در بر نخواهد داشت.

مخارج زندگی برای دانشجویان در قبرس شمالی

مخارج زندگی برای یک دانشجوی خارجی در این جزیره حدودا 350 تا 600 دلار خواهد بود این رقم به دلیل نوع و سبک زندگی افراد متغیر است.

هرچند سبک زندگی در این کشور مدرن و با کیفیت است و هزینه صرف غذا رستوران های آن بالا می باشد اما قیمت مواد غذایی و نوشیدنی بسیار پایین است به طوری که می توان با صرف 100 دلار در هفته بهترین مواد غذایی را از فروشگاه ها و مغازه های محلی تهیه کرد.

قیمت یک قوطی کنسرو درجه یک فقط یک دلار است و یک برگر بزرگ با مخلفات را می توان با ۵ دلار خریداری کرد.

دانشجویانی که بخواهند یک آپارتمان یک خوابه را اجاره نمایند باید 1981 لیر پرداخت نمایند همچنین هزینه رفت و آمد با اتوبوس ماهانه حدود 334 لیر هزینه خواهد داشت. اگر این مخارج را نسبت به مخارج و هزینه های تحصیل در کشورهای دیگر اروپایی حساب کنیم هزینه زندگی در این جزیره مطلوب تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

هزینه مسکن برای تحصیل در قبرس شمالی

همه افرادی که جهت تحصیل در قبرس شمالی وارد خاک این کشور می شوند به مسکن نیاز دارند. معمولا دانشگاه ها دارای خوابگاه های با کیفیتی می باشند که از هر لحاظ برای دانشجویان مناسب هستند که می توانند آنها را با قیمت های اندک اجاره نمایند.

دولت این کشور در نزدیکی همه دانشگاه ها هاستل هایی را برای اقامت دانشجویان خارجی در نظر گرفته است که از سوییت های لوکس تا اتاق های شش نفره در آن ها وجود دارند.

هزینه هاستل ها در حدود 1000 یورو برای یک سال می باشد. با این وجود زوج هایی هم هستند که تمایلی به زندگی در این نوع مکان ها ندارند بلکه بیشتر دوست دارند در یک آپارتمان دو خوابه در مرکز شهر ساکن شوند این افراد باید هر ماه 350 یورو از کل هزینه ها را برای اجاره خانه کنار بگذارند. لازم به ذکر است خرید ملک در قبرس شمالی مستلزم طی کردن مراحل اداری می باشد به همین دلیل اغلب دانشجویان ترجیح می دهند که در خانه های اجاره ای ساکن شوند.

studi cyprus
مخارج زندگی برای دانشجویان در قبرس شمالی

بیمه و خدمات درمانی برای دانشجویان cyprus north

برای تحصیل در قبرس شمالی هزینه هایی را باید به دانشگاه مورد نظر پرداخت نمود در این میان بخشی از این شهریه شامل بیمه و خدمات درمانی خواهد شد. بر این اساس اگر دانشجویی نیاز به درمان داشته باشد تمام هزینه های درمانی برای او رایگان خواهد بود.

همچنین دانشجویان می توانند به صورت مداوم برای انجام آزمایشات و چکاپ به مراکز درمانی مراجعه نمایند و بدون پرداخت وجهی از امکانات درمانی بیمارستان ها استفاده کنند و در صورت لزوم و نیاز می توانند تحت عمل جراحی قرار بگیرند بدون اینکه کمترین هزینه ای را پرداخت نمایند.

نکته: بیمه ی درمانی دانشجویان شامل دندان پزشکی، بارداری و جراحی پلاستیک نخواهد شد.

ویزا برای تحصیل در کشور قبرس شمالی

study in cyprus north نیازی به اخذ ویزا ندارد زیرا این جزیره تحت حاکمیت کشور ترکیه می باشد. اعزام دانشجو از کشور ما به مقصد این جزیره در کمترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت. این افراد می توانند با تهیه ی بلیط هواپیما از فرودگاه امام خمینی به مقصد فرودگاه ارجان بدون توقف پرواز داشته باشند.

نکته جالب و قابل توجه این است که با تحصیل در این جزیره کشور ترکیه کارت اقامت برای دانشجویان صادر خواهند کرد. اخذ کارت اقامت کشور ترکیه مزایای زیادی برای دانشجویان در پی خواهد داشت. برای مثال این افراد می توانند همراه اعضای خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند و یا در صورت پیدا کردن یک کار تمام وقت به راحتی در این کشور ساکن خواهند شد.

متقاضیان تحصیل در قبرس شمالی

اعتبار دانشگاه های کشور قبرس شمالی

با توجه به شرایط سیاسی و موقعیتی که این کشور دارد بسیاری از افراد گمان می کنند که دانشگاه های این جزیره از اعتبار بین المللی بالایی برخوردار نیستند اما لازم است بدانید که دانشگاه های مذکور نه تنها مورد تایید وزارت علوم کشور خودمان می باشند بلکه در سطح بین المللی هم دارای اعتبار می باشند.

طبق آخرین آماری که مجله تایمز منتشر کرده است دانشگاه EMU رتبه 801 از 1000 جهانی را به دست آورده است و همچنین از لحاظ شاخص های توسعه ی انسانی سازمان ملل نیز در رتبه 400 تا 600 قرار دارد. در کنار تمام این موارد دانشگاه های این جزیره مورد تایید وزارت آموزش کشور ترکیه می باشند که این وزارت خانه به عنوان یک سازمان آموزش عالی در سطح بین المللی پذیرفته شده است.

استفاده از مشاوران با تجربه

در کنار تمام مزایایی که این جزیره زیبا برای تحصیل افراد به همراه خواهد داشت لازم است که دانشجویان متقاضی تمام جوانب و جنبه های حضور خود در دانشگاه های این کشور را در نظر بگیرند. برای این کار بهتر است که با مشاوران باتجربه هم در داخل کشور و هم در کشور مقصد مشورت نمایند. تا با روشنی تمام مراحل کار را مورد بررسی قرار دهند.

تحصیل در قبرس

سوالات متداول

آیا برای تحصیل در قبرس شمالی نیاز به ویزای تحصیلی داریم؟

برای تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی نیاز به ویزا ندارید.

آیا برای ادامه تحصیل در قبرس شمالی باید مدرک زبان داشته باشیم؟

بله،با توجه به اینکه دروس دانشگاه ها به زبان انگلیسی است شما باید مدرک زبان داشته باشید.
البته بعد از پذیرش میتوانید برای یادگیری زبان اقدام کنید.

در چه شرایطی تحصیل در قبرس شمالی رایگان میباشد؟

اگر شما بورسیه تحصیلی داشته باشید بصورت رایگان تحصیل میکنید در غیر اینصورت باید شهریه کلاسها را پرداخت کنید.

شرایط کار پس از تحصیل در قبرس شمالی چگونه است؟

پس از فارغ التحصیلی به شما اجازه میدهند که در جستجوی کار باشید و اگر کار پیدا کردید میتوانید اقامت خود را به نوع کاری تغییر دهید.

6 پاسخ
 1. negar
  negar گفته:

  میخواستم بدونم برای تحصیل در کدام یک از دانشگاه های قبرس شمالی میتونم پذیرفته بشوم ؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   بستگی به انتخاب رشته و میزان معدل شما دارد برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

   پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و از طریق ایمیل دانشگاه مکاتبات و ارسال مدارک را انجام بدهید .

   پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

  4.9/5 - (31 امتیاز)