خرید ملک در قبرس شمالی یکی از راه های آسان برای اخذ اقامت در این کشور است. به دلیل پروژه های مختلفی که در این کشور وجود دارد امکان سرمایه گذاری برای افراد با سرمایه ها و امکانات مختلفی وجود دارد.

این کشور با اقتصاد روبه رشدی که دارد مکانی مناسب و ایده ای منحصر به فرد برای افرادی است که تمایل دارند مقداری از سرمایه خود را در خارج از کشور سرمایه گذاری کنند.

با در نظر گرفتن تکنولوژی ها و امکانات روز دنیا که در ساخت پروژه هایی مانند خانه و آپارتمان از آنها استفاده شده است. هزینه این نوع سرمایه گذاری ها نسبت به بسیاری از کشورهای همسایه مانند ترکیه تا حد زیادی کم هزینه و به صرفه می باشد.

همچنین تسهیلاتی که برای این پروژه ها در نظر گرفته شده است تا حد زیادی مناسب تر و در دسترس تر خواهند بود. در سال های اخیر قیمت املاک در این کشور نسبت به سایر کشورهای مدیترانه ای بسیار مناسب بوده است و بازار خرید و فروش مستغلات ارزان ترین قیمت ها را به مشتریان ارائه داده است.

خرید ملک در قبرس شمالی

املاک قابل خرید در قبرس شمالی

همانطور که قبلا ذکر شد افراد برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی با هیچ گونه محدودیتی روبرو نخواهند بود زیرا پروژه های فراوانی مطابق با سرمایه و سلیقه های مختلف وجود دارند که میتوان آنها را خریداری کرد. مهم ترین و محبوب ترین آن ها که بیشتر مورد توجه افراد سرمایه گذار خارجی قرار گرفته اند شامل:

1: سوئیت یا واحدهای استودیو آپارتمانی که متراژ آن ها زیر 50 متر مربع می باشند. این سوئیت ها دارای فضایی یکپارچه و بدون اتاق خواب می باشند که قیمت پایه آن ها از 38000 پوند شروع شده و با در نظر گرفتن امکاناتی که در آن ها به کار گرفته میشوند قیمتشان متفاوت است.

اگر هزینه ذکر شده را به تومان حساب کنیم در حدود 1 میلیارد و 450 میلیون تومان خواهد بود که گزینه ای مناسب برای افرادی می باشد که با سرمایه ای اندک به دنبال خریداری یک آپارتمان کوچک در این کشور می باشند.

2: واحد های آپارتمانی یک خوابه، قیمت پایه این نوع خانه ها از 58000 یورو شروع خواهد شد و با توجه به تسهیلات و امکانات به کار رفته در آن ها قیمت نیز متفاوت خواهد بود. اگر یورو را به واحد پول کشور خودمان حساب کنیم هزینه تهیه این خانه در حدود 2 میلیارد 204 میلیون تومان خواهد بود.

دیگر املاک قابل خرید در این کشور

3: واحد های آپارتمانی دو خوابه 90 متر، هزینه این نوع خانه ها را اگر با تومان برآورد کنیم حدودا 3 میلیارد تومان خواهد بود. قیمت نهایی و تمام شده این خانه ها تا حد زیادی به امکانات به کار رفته و همچنین زمان تحویل پروژه بستگی دارد.

4: پنت هاوس با متراژ 300 متر مربع، پنت هاوس واحد های لوکس و شیکی هستند که در اکثر آپارتمان های امروزی وجود دارند. قیمت این نوع واحد آپارتمانی از قیمت پایه 150 هزار پوند شروع خواهد شد و با توجه به امکانات و پروژه هایی که در این نوع آپارتمان اجرا خواهند شد قیمت نیز تغییر خواهد کرد.

5: خانه های ویلایی، خرید این نوع خانه ها در حدود 4 میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت.

قیمت تمام شده خانه ها

قیمت تمام شده این نوع خانه ها با توجه به موقعیت پروژه ای که خانه در آن واقع شده است متغیر است.

نکته: یکی از مهمترین نقاط قوت سرمایه گذاری در این کشور تسهیلاتی است که شرکت های سازنده این پروژه ها در نظر گرفته اند و شرایط مناسبی را فراهم آورده اند تا همه افراد با هر سرمایه و توان مالی بتوانند در این کشور سرمایه گذاری کنند.

همچنین با توجه به فروش انواع خانه و آپارتمان ارزان قیمت در این کشور، افراد می توانند نسبت به خرید این نوع املاک اقدام نمایند تا بدین وسیله اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

خرید ملک در قبرس شمالی به صورت اقساط

یکی از بهترین و باصرفه ترین راه های خرید ملک در قبرس شمالی خرید به صورت قسطی و بدون بهره بانکی است.

سیستم بانکداری این کشور بستر مناسبی را برای گرفتن وام به صورت دراز مدت و چندین ساله برای متقاضیان خرید انواع خانه و آپارتمان و یا هر نوع سرمایه گذاری دیگری را فراهم کرده است.

نکته: واحد پول کشور نامبرده لیر می باشد و در خرید و فروش های روزانه باید از این واحد پولی استفاده کرد اما در معاملات ملکی و مستغلات از پوند انگلستان استفاده می شود.

افزایش ارزش سرمایه بوسیله خریداری ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی شاه کلید افزایش ارزش سرمایه برای افرادی است که به دنبال ازدیاد سرمایه خود و ارزش آن می باشند زیرا در چند سال اخیر معاملات زمین و ساخت خانه و آپارتمان در بخش های مهم و کلیدی این جزیره زیبا به طور چشمگیری رشد داشته است.

زیرا شرکت های سازنده این پروژه ها به جای استفاده از وام و تسهیلات بانکی از سرمایه شخصی استفاده کرده اند.

بنابراین این بخش از صنعت به هیچ عنوان تحت تاثیر رکود اقتصادی حاکم بر جهان قرار نگرفته است وهمین امر سبب تمایل بیش از پیش افراد برای سرمایه گذاری در این بخش شده است.

نکته قابل توجهی که دراین باره وجود دارد این است که سرمایه گذاری در بخش مستغلات این کشور در میان مدت و دراز مدت سود قابل توجهی را برای سرمایه گذار به همراه خواهد داشت.

با وجود شرایط نامساعد اقتصادی که بر کشورمان حاکم شده است کسب درآمد ارزی در یک شرایط مطلوب بهترین راه برای افزایش سرمایه است.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی
مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

اخذ اقامت به وسیله خرید ملک در قبرس

افرادی که به دنبال اخذ اقامت هستند می توانند به وسیله خرید ملک در قبرس شمالی و بعد از صدور سند ملک از طرف شرکت های سازنده پروژه نسبت به این امر اقدام نمایند زیرا روند اداری خرید مستغلات در این کشور بسیار آسان است و افراد با پرداخت 30 درصد از کل مبلغ مورد توافق به صورت رسمی صاحب خانه و یا آپارتمان و یا زمین خواهند شد.

بعد از طی این مرحله گرفتن اقامت در کمتر از یک ماه میسر خواهد شد و جالب تر آن است که بعد از اخذ اقامت بدون نیاز به زندگی مداوم می توان کارت اقامت 5 ساله را دریافت کرد.

دریافت این کارت تحت هیچ شرایطی افراد را ملزم به اقامت دائم و همیشگی در این کشور نخواهد کرد بلکه بعد از گذراندن تمامی این مراحل افراد می توانند زمین، خانه و آپارتمان و یا مغازه خود را اجاره داده و سپس به کشور خود بازگردند.

خرید ملک در قبرس شمالی و امکان اجاره دادن آن

با وجود صنعت گردشگری و رفت و آمد بالای گردشگران خارجی به این جزیره و همچنین استقرار چندین دانشگاه صاحب نام و بین المللی در این کشور، سبب شده است تا اجاره دادن مستغلات برای مالکین بسیار راحت باشد.

شهرهای فاماگوستا و گیرنه دو شهر مهم این کشور هستند که با توجه به قرارگیری در مناطق بکر و کوهستانی و همچنین وجود سایت های فرهنگی و تاریخی به مقصد بسیاری از دانشجویان و توریست های خارجی تبدیل شده اند. بنابراین سرمایه گذاری در این دو شهر می تواند در کوتاه مدت درآمدی بین 10 تا 12 درصد از کل ارزش سرمایه را به سرمایه گذار بازگرداند.

چرا در قبرس شمالی ملک بخریم

آیا چشم اندازی برای املاک قبرس شمالی و شروع زندگی خود در قبرس شمالی دارید؟

آیا انتخاب عالی از املاک با قیمت های پایین ملک از 40000 پوند جذب شما شده است؟

نرخ جرم پایین، محیط زیبا، آرام، طبیعی و زیست بوم در آفتاب مدیترانه

ما در آژانس بین المللی املاک قبرس شمالی تقریباً 10 سال است که به بازدیدکنندگان خود کمک می کنیم تا به زندگی جدید خود در قبرس برسند.

وضعیت سند مالکیت یک ملک در خارج از کشور تنها مهم ترین چیزی است که صاحب ملک جدید قبرس شمالی قبل از خرید باید بررسی کند. اما اگر تازه وارد بازار املاک قبرس شمالی شده اید، ممکن است در ابتدا هنگام جستجوی آنلاین ملک، اصطلاحات مختلف سند مالکیت شما را دچار سردگمی کند.

خبر خوب این است که تمام املاک در قبرس شمالی که دارای سند قانونی صادر شده توسط دولت قبرس شمالی نوشته شده اند و طبق قانون قبرس شمالی به مالکان جدید حمایت قانونی می کنند.

فرصت‌های شگفت‌انگیزی برای سرمایه‌گذاران ملک در قبرس شمالی وجود دارد، با بهترین عملکرد سرمایه‌گذاری‌های ملکی قبرس شمالی که بیش از 10٪ بازده اجاره را در سال به دست می‌آورند. ما می‌توانیم شما را برای یافتن بهترین املاک سرمایه‌گذاری متناسب با سبک زندگی و نیازهایتان راهنمایی کنیم. ما می خواهیم شما بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع سند های ملکی در کشور قبرس شمالی

قبل از پرداختن به خرید ملک در قبرس شمالی و بررسی انواع سند های ملکی لازم است توضیح مختصری درباره تاریخ مجادله و اختلاف بین هر دو جزیره شمالی و جنوبی داده شود.

این کشور در سال 1947 دچار مناقشه داخلی شد. این اختلافات بر سر احقاق حق شهروندان ترک قبرسی بود و نتیجه آن جدایی دو بخش جنوبی و شمالی این جزیره بود.

بعد از این اتفاق شهروندان ترک به قسمت شمالی و شهروندان قبرسی به قسمت جنوبی نقل مکان کردند این امر سبب به جا ماندن زمین و املاک رها شده زیادی در هر دو طرف شد بنابراین برای خرید و فروش این املاک سند های متنوع و مختلفی به وجود آوردند که عبارتند از:

سندهای ملکی مختلف در قبرس شمالی

1: سند ترکی، بهترین و مطمئن ترین و البته گران ترین نوع سند در این کشور است. زیرا سند مورد نظر متعلق به زمینی است که صاحب آن از قبل اهل جزیره شمالی بوده است و در نتیجه هیچ دعوایی بر سر آن نبوده و نخواهد بود.

قیمت خانه و آپارتمان و زمین هایی که دارای این نوع سند باشند 20 تا 30 درصد گران تر از مستغلات دیگر می باشند.

2: سند معاوضه ای، این نوع سند یکی از متداول ترین سند هایی است که برای بسیاری از زمین های هر دو قسمت شمالی و جنوبی جزیره در نظر گرفته شده است.

بعد از امضاء صلح نامه میان هر دو کشور، دولت ها اقدام به ارزش گذاری زمین ها و املاک به جا مانده در هر دو طرف کردند و طبق آن به صورت قانونی و رسمی اقدام به معاوضه این املاک میان افراد و ساکنین دو کشور کردند.

3: سند معلق، زمین و یا خانه هایی که دارای این نوع سند باشند.به هیچ عنوان برای سرمایه گذاری و ساخت و ساز مناسب نیستند زیرا دارای وضعیت مشخصی نیستند و یا این که در فرایند معاوضه قرار دارند و امکان دارد در شرایط خاص سند آنها باطل اعلام شود.

4: سند خارجی قبل از سال 1947، این مدل سند از معتبر ترین سند های ایجاد شده می باشد که مشخصا در اختیار مالکان انگلیسی می باشند که در این جزیره ساکن بوده اند.

زمین، خانه و آپارتمانی که دارای این سند باشند بسیار گران قیمت هستند. به طور کلی حدود 3 درصد از کل املاک و اراضی جزیره دارای این نوع سند می باشند.

برای دریافت بهترین مشاوره ها در زمینه خرید ملک در قبرس شمالی با ما در ارتباط باشید .

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی
خرید ملک در قبرس

مراحل و فرایند خرید ملک در قبرس شمالی

اگر قصد خرید ملک در قبرس شمالی را دارید سعی کنید تمام قوانین و موارد مربوط به این پروسه را مو به مو رعایت کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

قدم اول برای این کار این است که بعد از انتخاب ملک مورد نظر خود با فروشنده بر سر قیمت نهایی و چگونگی تحویل آن مذاکره کنید تا به توافق برسید.

قدم دوم برای انجام این کار استفاده از تجربیات یک وکیل پایه یک و با تجربه است تا شما را در همه مراحل انجام کار همراهی کند.

قدم سوم گرفتن گواهی سوء پیشینه در محل اقامت خود می باشد.

قدم چهارم که برای انجام این کار باید برداشته شود دریافت پیش نویس قرارداد خرید ملک می باشد که توسط وکیل آماده شده است.

قدم پنجم، تایید پیش نویس قرارداد توسط اداره املاک کشور مذکور

ثبت سرمایه بعد از خرید ملک در Northern Cyprus

بعد از صدور مجوز خرید برای شخصی که اقدام به خرید کرده است وکیل با اطلاع و اجازه فروشنده مراحل کار انتقال سند را آغاز خواهد کرد.

اولین کار این است که باید مالیات انتقال سند که تقریبا 3 درصد از کل ارزش سرمایه است را به دولت پرداخت کرد. سپس باید 5 درصد از مبلغ کل فروش که مالیات بر ارزش افزوده نام دارد پرداخت شود و در نهایت مالیات شهرداری و هزینه های حقوقی را پرداخت کرد.

افرادی که اقدام به خرید ملکی کرده اند که قبلا باز فروش شده باشد لازم نیست که مالیات برارزش افزوده را پرداخت نمایند زیرا این مبلغ قبلا توسط خریدار قبلی و در زمان انتقال سند پرداخت شده است.

لازم به ذکر است که افراد مهاجر و خارجی تنها می توانند دو ملک را در این کشور خریداری نمایند. و در صورت خرید املاک بیشتر هیچ نوع سندی از طرف این کشور برای آنان صادر نخواهد شد.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

Buy property in Northern Cyprus دارای مزایای فراوانی است که مهم ترین ها شامل موارد زیر می باشد.

1: به سبب پایان یافتن انزوای اقتصادی و سیاسی این جزیره و همچنین تمام شدن مناقشات بر سر املاک از سال 2010 این کشور شاهد رونق در ساخت و ساز بوده است و در سال های اخیر این رونق و شکوفایی به اوج خود رسیده است.

2: پرداخت وام با شرایط مناسب و اقساط بلند مدت به افرادی که تمایل به خرید املاک در این کشور دارند.

3: امنیت بالای اقتصادی و سیاسی حاکم بر جزیره

4: وجود سیستم بهداشتی عالی

5: ایجاد قوانین آسان برای سرمایه گذاری خارجی توسط دولت این کشور

6: پایین بودن هزینه های مربوط به زندگی

سرمایه گذاری در یک کشور امن خارجی ایده ای مناسب و البته جالب برای افزایش سرمایه است. با توجه به قوانین متفاوتی که هر کشوری برای این نوع معاملات وضع کرده است بهتر است قبل از انجام هر کاری با یک وکیل باتجربه و مجرب مشورت شود.

قبرس شمالی
6 پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   برای خرید ملک در قبرس شمالی انتقال پول به چند روش انجام میگیرد یک از طریق داشتن ارزهای دیجیتال با بیت کوین و تتر میتوان پرداخت کرد ،روش دوم ارسال از طریق صرافیهای معتبر انجام میشود که کارمزد از خریدار کسر خواهد شد،روش سوم برای مشتریان با پاسپورت کشورهای دیگر از طریق حساب بانکی ای دارند این کار صورت میپذیرد.

   پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   حداقل برای خرید ملک باید 300 هزار یورو پول داشته باشید و زمان درخواست اقامت باید 200 هزار یورو مبلغ ملک رو پرداخت کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

4.9/5 - (23 امتیاز)